ImperialToMetric.com – Education, Methodology, Social Sciences and Technology

ImperialToMetric.com
EstonianFootnote Methodology Multilingual

Kuidas kirjutada nõuetekohast formaati: möiste footnote

Updated on / dernière mise à jour : 06/10/2023

Kui tekst on seotud sotsiaalteadused – ajalugu, näiteks -, on vaja lisada joonealused märkused (lõpus lehekülg) või lõpumärkusteks (lõpus dokument, kuid enne bibliograafia) neljas konkreetses olukorras. Aga te ei saa kasutada nii formaate samas dokumendis, sa kas kasutada joonealuseid märkusi või lõpumärkusteks. Siin on konkreetseid asjaolusid:

Kui teil lisada tsiteerida võetud otse teise autori raamat või artikkel;
Kui teil on üks või mitu statistika (kilomeetreid sõjalise fassaadiga, ohvrite arv konflikt, raha andnud valitsus jne);
Alati väga täpne idee või rühm ideid võetakse otse ja sõna otseses mõttes teisest autori argumentatsiooni;
Kui te sisaldama täiendavat teavet, mis võimaldab teil määrata või illustreerida üksikasjalikumalt mõiste lisada oma teksti.

Selleks, et lisada märkus või märkus, me peame austama ettemääratud kriteeriumitele. Kriteeriume võib muutuda ühest õppevaldkonnas teise. Seega formaadis illustreerib seda lehte puudutab täpsemalt, õige metoodika ajalugu paberid (teesid, esseed, kokkuvõtted jne).

Enamik sõna töötlejad lubada oma kasutajatel kiiresti lisada joonealused märkused või lõpumärkusteks nende dokumentidele. Näiteks Microsoft Word 2003, peab kasutaja klikkima "Insert" valik menüüst, siis "Juhend" ja lõpuks on "märkus".

Näide 1: Microsoft Word 2003 (prantsuse keeles)

Näide 2: Microsoft Word 2007 (ingliskeelne versioon)

Näide 3: Open Office 3 Writer (ingliskeelne versioon)

Märkmed on numbrilises või tähestikulises järjekorras, kuid võib olla eri tüüpi ka. Mõned võite kasutada rooma numbritega, samas kui teised eelistavad kirjad, eriti. See öeldud, pidage meeles, et see on parem mitte lisada rohkem kui üks viide kohta või lõpumärkuse ja et iga noot on unikaalne, järgmine peaks tingimata olema suurem number või täht.

Viide arvesse see esimene joonealune märkus tuleb täielikult kirjutatud, täpne allikas:

1- Henry Bogdan, La question royale en Hongrie au lendemain de la Première Guerre mondiale, Louvain : Institut de recherches de l'Europe centrale, 1979, p. 24.

Pea meeles, et autori nimi sisaldub täielikult (eesnimi, siis perekonnanimi) ja et pealkiri on kirjutatud kaldkirjas, mõned ülikoolide osakonnad on rõhutada pealkirja asemel paneb see kaldkirjas. Pealkirja, peame näitama linn, kus raamat ilmus, nimi toimetaja, mil see avaldati ja lõpuks, lehekülje number (numbrid). Kui viide on umbes lehele eriti, siis sisaldab "lk." Aga kui see puudutab mitmele leheküljele, siis tuleb märkida "lk".

Kui see on artikkel, formaat on teistsugune.

2- M.I. Finley, "The Silent Women of Rome", in Horizon, no 7 (1965), Tuscaloosa, Horizon Publishers, p. 64.

Nagu näete, artikli pealkiri peab olema vahemikus jutumärkideta, millele järgneb nimi ajakirja või vaadata kaldkirjas. Samuti tuleb märkida prefix "in" enne viimaste nimetusi. Hiljem me näidata maht number ja / või kuupäev, mil Artikkel avaldati esmakordselt (aasta, kuu ja päev, kui see on kohaldatav), linn, kus ta ilmus, avaldaja nimi, ja lõpuks me hulka lehele (d), kellele viidatakse seotud.

Nüüd, kui viide on korduv, saame kasutada teatud eelnevalt määratud tähtajaks, et vältida korduvat täielik viide ikka ja jälle:

Samas.: Kui identne viide eelmises märkuses kasutatakse; lehekülje number võib olla sama või võivad olla erinevad (sel juhul, siis oleks näitavad eri lehekülje number);
Samas.: Kui identne viide eelmises märkuses kasutatakse (lehekülje number peab olema sama). Mõned eelistavad kasutada terminit "Ibid.".
Sealsamas.: Kui raamat viide varem märgitud, kuna joonealune märkus või märkus, kuid mitte vahetult enne;
Loc.cit.: Kui artikkel viide varem märgitud, kuna joonealune märkus või märkus, kuid mitte vahetult enne;

3- Ibid., p. 66.

See "Ibid." Viidatakse lk 66. Finley artikkel "Hääletu Naised Rooma".

4- Idem.

Sel juhul viide on identne eelmise (3. joonealune märkus): Sama artikkel, samal lehel (lk.66).

5- Bogdan, op.cit., p. 45.Sel 5. viide, ma kasutan sealsamas. (See on raamat), sest Bogdan juba tsiteeritud joonealuses märkuses või lõpumärkuse kuid ei ole otseselt eelmise märkuse (joonealune märkus 4). Olen ka tuleb märkida lehekülje number, millele ta viitab. Kui palju erinevaid Bogdan raamatud olid eelnevalt lisatud või lõpumärkuse, ma pean märkima oma nime raamatu segaduse vältimiseks: Bogdan, Histoire des pays de l'Est, lk. 59.

6- Finley, loc.cit., p. 25.

Sama selgitus, mis viites 5, kuid ma kasutasin loc.cit. selle asemel, sest see on artikkel.

Elektroonilise VIITED

Kui peab sisaldama elektroonilist viited veebilehed, mida saab kasutada mitmeid vorminguid. Mul on kaks ettepanekut populaarsed formaadid sa võiksid kasutada selleks, et austada nõuetekohast formaati: APA ja MLA stiile.

APA Style

Perekonnanimi ja eesnimi autori (te) (ilmumisaasta). Artikli pealkiri või veebilehel (kursiivis tähte). Kuupäev, millal kätte saadud teave kodulehel, et lisada see oma dokumenti (kuu, päev ja aasta; tähele, et see ei ole nõutav teave) ja veebilehe aadress.

st:

Rice, J.C., McBride, R.H. & Davis, J. (1998). Defining a web based learning environment. Retrieved November 5th, 2000 from https://www.byu.edu/ipt/workshops/wbi/text.html.

MLA stiil

Veebisaitidele, mis ei näita autori nimi (ed):

Pealkiri on kodulehel kaldkirjas tähed. Kuupäev, millal kätte saadud teave kodulehel, et lisada see oma dokumenti (kuu, päev ja aasta) ja veebilehe aadress sellisel kujul: <lähde>.

MetricToImperial. February 8th, 2023. <https://metrictoimperial.com>

Alates veebilehed, kus autori nimi on selgelt määratletud:

Perekonnanimi ja eesnimi autor (id). Kuupäev, millal kätte saadud teave kodulehel, et lisada see oma dokumenti (kuu, päev ja aasta) ja veebilehe aadress sellisel kujul: <lähde>.

Radford, Robert. February 8th, 2023. <https://metrictoimperial.com>

KIRJANDUS

Mõned mõisted meeles kandmise kohta bibliograafia oma paber:

– Bibliograafia on põhimõtteliselt loetelu artiklid, raamatud ja / või mis tahes muu teabeallikas kasutada selleks, et ettekujutus, valmistab ette ja kirjutage essee;
– Isegi kui allikas ei kuulunud oma paber nagu joonealune märkus, märkus või elektroonilise viide, siis tuleb veel lisada bibliograafia kui arvestada, et see konkreetne allikas oli vajalik teie üldist arusaama ühe või mitme kinnistab oma paber ;
– Pidage meeles, et allikad, et sa ei lugenud ise või allikad, mis ei ole asjakohane teie essee ei tohi arvestada, et bibliograafia;
– Bibliograafia osa peab olema selge lehe lõpus oma essee, pärast lõpumärkusteks osa ja / või lisades. Aga kui sa ka viimases osas, kus esitletakse teisi raamatuid te avaldatud (või teie kirjastaja teised pealkirjad), siis bibliograafia tundub enne seda eriti "samalt autorilt" osas;
– Autorite perekonnanimed tuleb lisada, et bibliograafia tähestikulises järjekorras;
– Autorite perekonnanimed tuleb ilmuvad suurtähtedena;
– Kui kirjandusviitega on samalt autorilt nagu eelmine viide, saate asendada autori nime järgi rõhutada (see väldib korrates sama nime ikka ja jälle);
– Kui kirjandusviide nõuab rohkem kui üks rida teksti, siis järgmine rida peab olema samaväärne 10 -20 tühik vasakul küljel (horisontaaljoondust). See nõue ei ole kohustuslik;
– Bibliograafia osa võib jagada mitme paragrahvi. Iga § esindab allikad "kandja tüüp. Seega võime lisada § raamatuid, artikleid vaadates ja elektroonilise allikatest, eelkõige. Mõned ka jagada oma bibliograafia lõik "üldine allikad" ja "Spetsiaalsed allikad": sellisel juhul iga jaotuse võiks hõlmata ka § raamatuid, artikleid vaadates ja / või elektrooniliste viited;
– Ja kui teie bibliograafia osa on tehtud ja korralikult lisada oma paberit, see võib olla hea mõte lisada mõned tühjad lehed. Kui avaldades raamatu kirjastajad tavaliselt vaja sellist tühje lehti. See kehtib ka füüsilisest isikust kirjastamine kaudu Print on Demand (POD) firmad nagu Lulu, Lieveteksti ja QooP. Pea meeles, et lehekülgede koguarv peab jaguma 4 (neli), kui te otsustate avaldada oma essee või raamat. Näiteks, kui teie bibliograafia lõik lõpeb leheküljel 85, siis oleks sisaldab kolme pildi tühjad lehed (lk 86-88).

Näiteid bibliograafiat

nota.h10

Näide täieliku bibliograafia

nota.h11


* This article has been electronically translated. The original version of the document is available in English.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 20 =


Robert Radford, M.A., Québec (Canada) © MMXXIII.
All rights reserved.